به گزارش پرستوها،

حمیدرضا البرزی روز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه در مشهد افزود: مشاغل ایجاد شده اغلب در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات بوده است.
وی اظهار کرد: در راستای حفظ اشتغال موجود و همچنین ایجاد فرصت های شغلی جدید، ۱۴ قرارداد به ارزش هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در بخش های تولیدی منعقد شده است.
وی با بیان اینکه در زمینه اشتغال پایدار ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است گفت: این تسهیلات با سود اندک و هدف توسعه و افزایش ظرفیت های اشتغال در اختیار روستائیان قرار گرفته است.
البرزی با اشاره به تسهیلات تکلیفی بانک مرکزی برای بانک توسعه تعاون در سال جاری افزود: این تسهیلات در بخش کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، ازدواج و خرید تضمینی گندم کشاورزان است که تاکنون موفق به پرداخت ۷۰ درصد این تسهیلات به میزان ۹۰۰ میلیارد ریال شده ایم.
وی اظهار کرد: برای خرید تضمینی گندم سه هزار میلیارد ریال پرداخت شده و با اجرای طرح ضربتی پرداخت وام ازدواج نیز تمام متقاضیان این وام در این بانک تعیین تکلیف شده اند.
وی در باره عملکرد شعب استانی بانک توسعه تعاون گفت: نسبت مطالبات غیرجاری در تسهیلات پرداختی در برخی استان ‌ها شاخص بوده و سه استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی بهترین عملکرد در میان ۳۱ استان کشور را داشته ‌اند.
مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون استان خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: با هدف افزایش توان اقتصادی بخش تعاون، بیشترین تسهیلات پرداختی مربوط به بخش صنعت، معدن و کشاورزی بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۸ درصد افزایش داشته است.
احمد محمدی افزود: هدف این بانک، تخصیص منابع و کمک به تامین سرمایه کارآفرینان و افراد جویای کار است که به منظور اشتغال جدید در تحقق توسعه بخش تعاون در اقتصاد ملی گام برمی دارند.
وی اظهار کرد: آن دسته از بدهکاران به این بانک که نسبت به تسویه غیر جاری خود اقدام کنند از بخشودگی کامل جرایم تاخیر برخوردار می شوند و تمام بدهکاران که نسبت به تعیین تکلیف بدهی خود اقدام کنند از مساعدت تسویه بدهی برخوردار خواهند شد.
وی گفت: بانک توسعه تعاون در تمام زمینه های ارزی فعال است بطوری که از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۸ میلیون دلار اعتبارات اسنادی خارجی گشایش نموده و بیش از پنج میلیون دلار حواله ارزی صادر کرده که تمام آن در بخش صنعت و معدن و در راستای تولید و اشتغال بوده است. 
بانک توسعه تعاون در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی ۱۵ مرداد سال ۱۳۸۸با سرمایه اولیه پنج هزار میلیارد ریال تشکیل شد. 
این بانک هم اکنون ۴۰۰ شعبه در کشور دارد که ۱۸ شعبه آن در استان خراسان رضوی مستقر است.

Print Friendly, PDF & Email
انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد