به گزارش پرستوها،

محمدحسن واحدی اظهار کرد: گرچه یک یک کارگروه ویژه زیارت تشکیل و نشستهایی برگزار شد اما باید اعتراف کرد دستگاههای اجرایی اظهار عجز کردند که بتوانند برش زیارت را برای استان خراسان رضوی جدا کنند.
وی ادامه داد: در اسناد توسعه ای باید بخش زیارت مد نظر قرار گیرد زیرا در ماده ۹۷ برنامه ششم توسعه مصوب مجلس و شورای نگهبان بحث زیارت طرح شده پس در برش سند توسعه استان هم در واقع باید به بحث زیارت عنایت شود.
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: سال ۱۳۹۴ با عنایت خاص استاندار ‘طرح جامع زیارت’ با ۱۰ راهبرد، ۳۹ سیاست، ۱۴۰ برنامه و ۸۲۵ پروژه در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی به تصویب رسید اما عنایت خاصی به این سند توسط دستگاههای اجرایی نمی شود.
وی افزود: با وجود پیگیریها تاکنون از ۸۲۵ پروژه طرح جامع زیارت ۱۱۰ پروژه با پیگیریهای بسیار خاص و ویژه عملیاتی شده است. پیشنهاد می شود این مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال ۱۳۹۴ که کارگروه ملی زیارت به دبیری استاندار خراسان رضوی نیز بر آن صحه گذاشته به عنوان پیوست برنامه ششم استانی خراسان رضوی تلقی شود تا بتوان از آن در پروژه ها کمک گرفت.
واحدی ادامه داد: این مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی را نمی توان در آرشیو گذاشت چون در این سند تقسیم دستگاهی صورت گرفته و معاونت زیارت هم باید کار را دنبال کند. در چارچوب بخش زیارت در خراسان رضوی خیلی می توان به بخش اشتغال کمک کرد همانطور که در طرح جامع زیارت ۳۰۰ پروژه به تصویب رسیده که باید به بخش خصوصی واگذار شوند.

Print Friendly, PDF & Email
انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد