به گزارش پرستوها،

محمد عرفان مقصود دبیر ساینس تک پالس در خصوص معرفی مدل اجرایی ساینس تک پالس و ویژگی های یک شهر استارتاپی، دکتر ملک زاده مدیریت توسعه و انتقال فناوری دانشگاه فردوسی مشهد درباره نقش دانشگاه در رشد ایدههای دانشجویی و دکتر علمالهدایی رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی در مورد حمایتهای پارک علم و فناوری خراسان از کارآفرینان مشهد سخنرانی نمودند.

همچنین در ادامه سمینار، دکتر علی مختاری و دکتر هادی کریمی به ترتیب به بیان دیدگاه های خود پیرامون توسعه بازار «از محلی تا بین المللی» و راه های ورود به بازار پرداختند.
در پایان نیز، دکتر محمد مهدی برادران به عنوان معاون اسبق شهرداری مشهد، شهر استارت اپى را به عنوان مدل اشتغالزایی معرفی نمود.
الزم به ذکر است این سمینار دارای دو پنل پرسش و پاسخ با حضور دکتر عرفان مقصود دبیر ساینس تک پالس، دکتر حجت نادری مشکین دبیر اجرایی ساینس تک پالس، مهندس اکبر امینی معاون پارک علم و فناوری خراسان رضوی، دکتر علی مختاری و دکتر هادی کریمی )اساتید برجسته مدیریت، دکتر محمد مهدی برادران ریاست هیئت فوتبال فدراسیون خراسان رضوی وطوسی از آستان قدس رضوی بود.
این سمینار به همت شرکت دانشبنیان ایدهپروران مشرق غزال، دانشگاه فردوسی مشهد، پارک علم و فناوری خراسان رضوی و بنیاد ملی نخبگان برگزار گردید که در آن نمایندگانی از شورای شهر، شهرداری مشهد، دانشگاههای مختلف سطح شهر مشهد و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی حضور یافتند.
هدف اصلی این سمینار، تیمسازی بینالمللی و ایجاد استارتاپهای چندملیتی و بین رشتهای می باشد به نحوی که دانشجویان بتوانند به راحتی خدمات دانشبنیان را در سطح بینالمللی ارائه دهند.
در این راستا در حاشیه سمینار، تعداد ۱۰ استارتاپ چندملیتی و بین رشتهای مستقر در شتابدهنده بین المللی ساینس تک پالس به ارائه ایدههای کسب و کار خود در غرفههای نمایشگاهی پرداخته شد.
سمینار مشهد ۲۰۱۷ ،شهر استارتاپی، مقدمه برگزاری نخستین همایش بینالمللی کارآفرینان کشورهای عضو اکو و جهان اسالم با نام ۲۰۱۷+ScienceTech و با هدف تجمع صاحبان ایده، استارتاپها، شرکتها، سرمایهگذاران، دیپلماتها و کارآفرینان بینالمللی در ۱۶ و ۱۷ آذرماه سال جاری است.

Print Friendly, PDF & Email
انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد