به گزارش پرستوها،

علیرضا رشیدیان عصر امروز در جلسه شورای اداری خراسان رضوی که با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی برگزار شد اظهار داشت: شورای اداری فرصت بسیار مناسبی برای رصد و بررسی مشکلات و ارائه راهکار حل آنها توسط مدیران و متخصصان استان است.

استاندار خراسان رضوی گفت: در مورد مشهد ۲۰۱۷ اقدامات متعددی صورت گرفته و به اذعان متولیان و کارشناسان آیسسکو در هیچ پایتخت فرهنگی این حجم از فعالیت‌ها انجام نشده است.

رشیدیان با اشاره به اینکه حدود ۹۰ برنامه تاکنون در قالب مشهد ۲۰۱۷ اجرایی شده و در مجموع ۱۸۰ برنامه در این حوزه تدوین شده است، تصریح کرد: از این فرصت برای راهبرد وحدت در جهان اسلام استفاده کرده‌ایم و بر آن تاکید داریم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال خراسان رضوی اقدامات فراوانی صورت گرفته و حدود ۱۰۰ هزار شغل به شاخص استان اضافه شده است افزود:درصدد تحقق این هدف هستیم که امسال با هدف‌گذاری صورت گرفته به ۱۶۰ هزار فرصت شغلی برسیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه صنعت استان سرمایه‌گذاری شده و ۲ مجتمع فولاد ۵ میلیون تنی نیز تست شده‌اند که تا یک ماه آینده افتتاح خواهد شد و در بخش‌های دیگر نیز سرمایه‌گذاری‌های خوبی صورت گرفته که امیدواریم به ثمر بنشیند.

رشیدیان افزود: در حوزه گردشگری که یکی از قطب‌های مهم  به شمار می‌رویم نیز بیش از ۵۸۰۰ میلیارد تومان در قالب ۲۹۰ پروژه سرمایه‌گذاری شده و تلاش داریم ۹۰ پروژه امسال به ثمر بنشیند، همچنین در حوزه شرکت‌های دانش بنیان بیش از ۷۰ میلیارد تومان قرارداد امضا شده است.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که در سال گذشته صددرصد تسهیلات ازدواج استان نسبت به سال ۹۴ افزایش داشتبیان کرد: کاهش آمار طلاق در استان و افزایش آمار ازدواج بخشی از دیگر ثمرات فعالیت‌ها در حوزه‌های اجتماعی استان بوده است.

Print Friendly, PDF & Email
انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد