شما اینجا هستید

اجتماعی » اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد ریال برای کنترل گرد و غبار در سرخس، خراسان رضوی

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت :
دبیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار و مشاور رییس سازمان محیط زیست اعلام کردند که یکهزار میلیارد ریال به منظور حل معضل گرد و غبار در شهرستان سرخس اختصاص یافته است.

اله پور بیان کرد که این اعتبار، براساس تصمیمات گرفته شده در کارگروه زیربنایی خراسان رضوی، با هدف تامین مدیریت گرد و غبار ویژه شهرستان سرخس معرفی شده است. اظهارات دبیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار نشان داده که اکنون ۱۳۰ شهرستان در کشور با چالش‌های گرد و غبار مواجه هستند و برای حل این مشکل به بودجه کافی نیاز است.

وی تأکید کرد که برای حل مشکل گرد و غبار، نه تنها اختصاص بودجه بلکه همچنین برنامه‌ریزی موثر و همکاری فعال نیز ضروری است. همچنین، ناصحیح استفاده از مناطق مرتعی نیز به عنوان عامل اصلی ایجاد این پدیده ذکر شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی همچنین اعلام کرد که در حال برنامه‌ریزی برای مدیریت بهتر و خروج از وضعیت کنونی مشکلات هستند. تامین شرایط زیستی لازم برای شهرستان سرخس به عنوان اولویت اصلی در نظر گرفته شده است و اقدامات پیگیری مضاعف جهت حل این مشکل با حضور مقامات کشوری در خراسان رضوی در حال انجام است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت