شما اینجا هستید

اقتصادی » از ۲۵ دی ماه عرضه تخم مرغ فاقد نشانه‌گذاری ممنوع می‌شود

سید محمد مهدی احمدی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این اقدام در راستای ارتقای کیفیت بهداشتی تخم مرغ و پیشگیری از بروز بیماری‌های ناشی از مصرف تخم مرغ فاسد انجام می‌شود.

وی افزود: تخم مرغ نشانه‌گذاری شده باید دارای تاریخ تولید، تاریخ انقضا و نام مرغداری بر اساس پروانه بهداشتی بهره‌برداری باشد. در صورتی که مرغداران یا مراکز بسته‌بندی بخواهند از نشان خاصی به جای نام مرغداری استفاده کنند، باید این نشان دارای گواهینامه ثبت علامت از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور باشد.

احمدی تصریح کرد: مرغدارانی که فاقد دستگاه‌های “جت پرینتر” ویژه نشانه‌گذاری هستند، حق عرضه مستقیم محصولات خود به مراکز عرضه و مصرف را ندارند و باید تخم مرغ‌های خود را جهت نشانه‌گذاری به مراکز بسته‌بندی مجاز منتقل کنند.

وی عنوان کرد: از اول بهمن ماه تمامی مرغداران باید از کارتن‌های اختصاصی واحد تولیدی خود با درج مشخصات چاپی ثابت بر روی کارتن و درج تاریخ تولید و انقضاء بر روی کارتن استفاده کنند.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی، بیان کرد: تمام واحد‌های صنفی فعال در امر پخش، عرضه و مصرف تخم مرغ موظف به استفاده از تخم مرغ نشانه‌دار هستند. این گونه تخم مرغ‌ها در بسته‌بندی‌های مجاز یا در کارتن با مشخصات کامل و با مجوز بهداشتی مرتبط و معتبر هستند.

وی یادآور شد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عرضه بهداشتی فرآورده‌های خام دامی مراتب را با سامانه پیامک ۳۰۰۰۰۱۵۱۲ اطلاع‌رسانی کنند.

احمدی در پایان خاطرنشان کرد: از تاریخ ۲۵ دی ماه جاری، هر گونه تخم مرغ فاقد مشخصاتی که در بازار مشاهده شود به عنوان محصول فاقد هویت ضبط و پس از انجام آزمایشات لازم و دریافت هزینه آزمایشات مربوطه از مرکزی که تخم مرغ فاقد هویت در آن مشاهده و توقیف شده، در صورت قابل مصرف بودن فقط صرف مصارف صنعتی خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت