شما اینجا هستید

اقتصادی » افزایش هزینه اینترنت و آسیب‌های آن به کسب و کارهای اینترنتی

اپراتور‌های تلفن همراه ایران، اخیراً درخواست افزایش دو برابری هزینه اینترنت را به رئیس جمهور ارائه کرده‌اند. این درخواست، در شرایط اقتصادی کنونی، می‌تواند مشکلات جدی برای مردم و کسب و کارهای اینترنتی ایجاد کند.

افزایش هزینه اینترنت، به ویژه برای اقشار کم‌درآمد، می‌تواند باعث کاهش توان خرید آنها شود. این امر باعث کاهش استفاده مردم از اینترنت می‌شود که به نوبه خود، کاهش درآمد کسب و کارهای اینترنتی را به دنبال خواهد داشت.

دو برابر شدن هزینه اینترنت بین‌المللی، نیز باعث افزایش هزینه‌های کسب و کارهایی می‌شود که نیاز به استفاده از اینترنت بین‌المللی دارند. این کسب و کارها، که عمدتاً در زمینه‌های تجارت الکترونیک، خدمات آنلاین و فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند، با افزایش هزینه‌های خود، با مشکلات جدی مواجه خواهند شد.

فیلترینگ، نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که کسب و کارهای اینترنتی با آن مواجه هستند. فیلترینگ، دسترسی این کسب و کارها به برخی از منابع و خدمات آنلاین را محدود می‌کند که این امر باعث کاهش بهره‌وری و رقابت‌پذیری آنها می‌شود.

در مجموع، افزایش هزینه اینترنت، دو برابر شدن هزینه اینترنت بین‌المللی و فیلترینگ، هر سه عواملی هستند که باعث آسیب‌های جدی به کسب و کارهای اینترنتی می‌شوند. این عوامل، باعث کاهش توان خرید مردم، افزایش هزینه‌های کسب و کارها و محدود شدن دسترسی آنها به منابع و خدمات آنلاین می‌شوند که در نهایت، باعث کاهش درآمد و بهره‌وری این کسب و کارها می‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت