شما اینجا هستید

اقتصادی » بیش از ۲ هزار ینگاه غیر مجاز پلمب شده است

علیرضا مهلی، نماینده وزارت راه و شهرسازی در کارگروه تنظیم بازار و کنترل بازار املاک و مستغلات استان خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ۱۷۴ هزار و ۳۷۴ واحد صنفی مشاور املاک در استان فعال است که اقدامات آنها بر قیمت و اجاره بهای مسکن بسیار تاثیرگذار است.

مهلی افزود: خوشبختانه با اقدامات مطلوب صورت گرفته شاهد کاهش قابل توجه مسکن در استان های مختلف نظیر تهران، شهرهای جدید پردیس و پرند و به تبع آن در استان خراسان رضوی، خوزستان و فارس هستیم.

وی تصریح کرد: چنانچه مردم املاک خود را در سامانه ملی املاک و مستغلات ثبت کنند این امر سبب می‌شود بنگاه‌های املاک در تمدید قراردادها سوءاستفاده نکنند.

مهلی افزود: مردم باید به سمت ثبت خانه‌ها و املاک خود در سامانه ملی املاک و اسکان حرکت کنند چراکه به این ترتیب مشمول مالیات بر خانه‌های خالی نمی‌شوند، همچنین با این شیوه موضوع گران‌فروشی در حوزه املاک نیز از بین خواهد رفت.

مهلی خاطرنشان کرد: از اقدامات مهم صورت گرفته در کارگروه تنظیم بازار و کنترل بازار املاک و مستغلات استان خراسان رضوی این است که دریافت کد رهگیری برای اجاره نامه در سامانه ملی املاک و اسکان برای موجر و مستاجر رایگان شده است.

داعی، مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی نیز اظهارداشت: در استان خراسان رضوی ۴۲۱۳ مورد بازرسی در مشهد انجام که در این بازدیدها ۵۷۳ مورد بنگاه پلمپ و ۲۷۱۸ میلیون تومان جرایم تعزیراتی اخذ شده است.

داعی ادامه داد: با توجه به گستردگی کلان شهر مشهد ۱۳۴۸۶ مشاور املاک مجاز فعال و ۷۸۲ بنگاه غیر مجاز شناسایی شده است.در پایان جلسه نیز طی حکمی محمدحسن قانع قصاب به عنوان عضو کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات و نماینده این کارگروه در طرح گشت های مشترک ساماندهی مشاورین املاک در استان خراسان رضوی منصوب شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت