شما اینجا هستید

اقتصادی » تحلیل تکنیکال بیت کوین

ا این وجود، این ارز موفق نشد روند صعودی خود را بیش از این ادامه دهد و در نتیجه پس از تشکیل سقف قیمت در تراز ۵۷۲۳۵ دلار، روند نزولی خود را بار دیگر آغاز کرد. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، زیر یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۵۴۲۲۰ دلار یک شکست قیمت دیده می شود.

قیمت بیت کوین حتی تا زیر سطح حمایتی ۵۴۰۰۰ دلار و سطح پیووت ۵۳۲۰۰ دلار کاهش یافت. در ادامه این روند کاهشی، کف قیمت هفتگی در حدود تراز ۵۱۶۳۴ دلار تشکیل و بیت کوین به فاز تحکیم وارد شد. اولین مقاومت نزدیک به سطح ۵۳۰۰۰ دلار می باشد که در نزدیکی سطح اصلاحی ۲۳٫۶٪ فیبوناچی روند نزولی ۵۷۲۳۵ دلار به ۵۱۶۳۴ دلار قرار دارد.

نمودار بیتکوین 5 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 5 فروردین

اولین مقاومت اصلی بر سر راه این ارز رمزپایه برتر بازار، نزدیک به سطح پیووت ۵۳۲۰۰ دلار واقع شده است. اگر شاهد افزایش دوباره قیمت به بالای سطح ۵۳۲۰۰ دلار باشیم، احتمال رسیدن به سطح ۵۴۵۰۰ دلار زیاد می شود. سطح اصلاحی ۵۰٪ فیبوناچی روند نزولی ۵۷۲۳۵ دلار به ۵۱۶۳۴ دلار نیز نزدیک به ۵۴۵۰۰ دلار می باشد.

اگر روند اصلاح بیت کوین نتواند به سطوح بالاتر از ۵۳۲۰۰ و ۵۴۵۰۰ دلار منجر شود، در کوتاه مدت احتمال تداوم روند نزولی آن بیشتر می شود. در این حالت، اولین حمایت نزدیک به سطح ۵۱۵۰۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت اصلی اکنون نزدیک به سطح ۵۱۰۰۰ دلار است و پایین تر از این سطح احتمال لمس منطقه حمایتی ۵۰۰۰۰ دلاری وجود دارد. هرگونه کاهش بیشتر قیمت ممکن است منجر به حرکت به سمت سطح ۴۸۰۰۰ دلار شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز  BTC/USD به آهستگی در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز  BTC/USD اکنون زیر سطح ۴۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۵۱۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۵۳۲۰۰، ۵۴۵۰۰ و ۵۵۰۰۰ دلار

منبع: newsbtc

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت