شما اینجا هستید

اقتصادی » توزیع تخم‌مرغ ۱۲ هزار تومانی از چه زمانی آغاز می‌شود؟
گروه : اقتصادی , ایران

علی غفوری‌مقدم در خصوص توزیع تخم مرغ با قیمت مصوب اظهار کرد: در جلسه ستاد تنظیم بازار استان این موضوع مطرح شد، اعضای مختلف، سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیرعامل اتحادیه مرغ تخم‌گذار نیز در جلسه حضور داشتند. تصمیم بر این شد برنامه‌ریزی به نحوی انجام شود تا اتحادیه آن دسته از مرغدارانی که امکان تحویل تخم مرغ با قیمت مصوب ۱۲ هزار تومان را دارند، پیگیری کند.

وی افزود: اتحادیه اعلام آمادگی کرد که این کار را انجام دهد و در هماهنگی با جهاد کشاورزی نیز قرار شد مواد اولیه خوراک طیور برای مرغدارانی که در این طرح مشارکت می‌کنند، تامین شود تا تخم مرغ را با قیمت ۱۲ هزار تومان تحویل دهند.

غفوری‌مقدم ادامه داد: به این دلیل که مشخص نبود اتحادیه چه میزان را هماهنگ خواهد کرد، قرار شد به هر میزان توانست هماهنگ کند تا در اختیار بازارهای شهرداری و فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای قرار گیرد و اگر میزانش بیشتر شد در اختیار سایر بخش‌های شبکه مانند شبکه صنفی قرار خواهد گرفت اما ابتدا در بازارهای شهرداری و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ با اولویت حاشیه شهر و مناطق محروم توزیع خواهد شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی بیان کرد: اتحادیه قول داده که ظرف یکی، دو روز این کار را شروع کند، از فردا تحویل را شروع خواهند کرد و ظرف همین هفته در فروشگاه‌ها نیز عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر عده‌ای از تولیدکنندگان مرغ تخم‌گذار به قیمت اعلام شده معترض هستند، عنوان کرد: تولیدکنندگان اعلام می‌کنند قیمت ۱۲ هزار تومان برایشان توجیه ندارد، به همین دلیل در جلسه تاکید شد تا جهاد کشاورزی برای آن دسته از مرغدارانی که در این طرح مشارکت کنند، دان با قیمت مصوب تامین کند تا انگیزه‌ای برای مشارکت در طرح ایجاد شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت