شما اینجا هستید

خبر مهم » جُنگ قرآنی کودکان و نوجوان در بارگاه منور رضوی 

فریده نجاتی، مسئول بخش ابن الرضا(ع) دارالقرآن حرم مطهر رضوی در گفت و گو با آستان نیوز اظهار کرد: برنامه جنگ قرآنی از سال ۸۲ تاکنون برای رده های سنی کودکان و نوجوانان در رده ۸ تا ۱۴ سال با هدف جذب و علاقه ‌مند کردن این گروه سنی به آموزش و فراگیری قرآن در محل دارالقران کریم حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است.
وی افزود: در این محفل شاد و معنوی شاهد حضور کودکان زائر و مجاور و نیز گروه هایی از مهدالرضاهای سطح شهر هستیم که همراه با والدین خود از برنامه های متنوع و مفرح این محفل بهره مند می شوند.
مسئول بخش ابن الرضا(ع) دارالقرآن حرم مطهر رضوی گفت: در ابتدا این محافل در روزهای پنجشنبه و در مناسبت های ملی و مذهبی برقرار بود اما به دلیل استقبال پرشور والدین از برگزاری چنین برنامه های برای فرزندان خود، به مدت چند ماه است که جُنگ قرآن همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۱۷:۱۵ با حضور روزانه بالغ بر ۲۰۰ مخاطب کودک و نوجوان برگزار می شود. البته در مناسبت ها تعداد مخاطبین به ۵۰۰ نفر نیز افزایش پیدا می کند.

از دکلمه خوانی تا عروسک گردانی و قرائت قرآن
وی دکلمه خوانی، برنامه عروسک گردانی، قرائت قرآن کریم، برگزاری تواشیح و برگزاری مسابقات قرآن را از جمله برنامه هایی برشمرد که در این محافل برای مخاطبین تدارک دیده شده است.
نجاتی ادامه داد: از دیگر برنامه های این محفل می توان به آموزش مفاهیم دینی و اهل بیت(ع) به ویژه امام رضا(ع) در قالب قصه‌ گویی، نمایش عروسکی، سرود و دکلمه توسط کارشناسان دینی اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: محتوای تمامی برنامه هایی که در قالب های مختلف در این محافل قرآنی برگزار می شود مورد تایید مشاوران و کارشناسان مذهبی حرم مطهر رضوی است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت