شما اینجا هستید

اقتصادی » خرید تضمینی دانه‌های روغنی کلزا در استان خراسان رضوی به پایان رسید
گروه : اقتصادی , ایران

حمیدرضا نوری با اعلام این خبر اظهار کرد: خرید تضمینی کلزا در استان خراسان رضوی از تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه آغاز شد که تا پایان فصل خرید این دانه‌های روغنی بالغ بر۸۹۹۷ تن کلزا در قالب ۱۵۸۴ محموله از کشاورزان خریداری و به کارخانجات طرف قرارداد جهت استحصال روغن تحویل داده شد.

وی افزود: قیمت خرید تضمینی این محصول در سال جاری ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال بوده که با توجه به افزایش ۳۵ درصدی این قیمت نسبت به قیمت خرید تضمینی سال گذشته اقبال و توجه کشاورزان را به کاشت این دانه روغنی به دنبال داشته و باعث افزایش ۲۰ درصدی خرید تضمینی کلزا در سال جاری شده است.

نوری ادامه داد: سال گذشته ۴۵۷ کشاورز استان به کاشت کلزا اقدام کردند که در سال جاری با افزایش ۸۴ درصدی این تعداد کشاورز کلزاکار به ۸۴۱ نفر افزایش یافته‌اند.

مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: ارزش ریالی محصولات خریداری شده ۴۱۴ میلیارد ریال بوده که به طور کامل وجوه آن به حساب کلزاکاران واریز شده است.

وی با اشاره به بخشی از تمهیدات اندیشیده شده در فصل خرید تضمینی کلزا تصریح کرد: در سال جاری بیش از ۴۵ نفر به عنوان عامل تشخیص و ذی‌حساب و ناظر کنترل کیفیت در ۱۵ مرکز و کمیسیون خرید در سطح استان به طور مستقیم وظیفه خدمت‌رسانی به کشاورزان و خرید این محصول را به عهده داشته‌اند.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی، نوری بیان کرد: شهرستان‌های مشهد با خرید ۲۴۲۶ تن، جوین با خرید ۱۱۸۸ تن و نیشابور با خرید ۱۰۹۴ تن کلزا بیشترین حجم خرید را به خود اختصاص داده‌اند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت