شما اینجا هستید

اجتماعی » دولت دهک بندی یارانه ها را مجددا بررسی می کند

مرتضوی گفت که دهک بندی یارانه ها بر اساس شاخص های مختلفی از جمله تراکنش های بانکی، مالکیت مسکن و خودرو، درآمدهای خانوار و سایر موارد انجام می شود. او گفت که امکان ضریب خطا در دهک بندی یارانه ها پنج درصد است، اما دولت به اعتراضات رسیدگی می کند.

مرتضوی گفت که دولت افزایش اعتبار یارانه را در طرح کالابرگ الکترونیکی اجرایی می کند. او گفت که دهک های اول تا سوم که یارانه ۴۰۰ هزار تومانی می گیرند در صورتی که ۵۰ درصد از مبلغ یارانه را از ۱۱ قلم خریداری کنند مبلغ ۱۲۰ هزار تومان افزایش اعتبار دریافت می کنند.

مرتضوی گفت که دولت متعهد شده که مبنای قیمت ۱۴۰۱ را بر کالاها اعمال کند و منابع لازم پیش بینی شده و اکنون در حال اجراست. او گفت که یک میلیون خانواده در طرح کالابرگ الکترونیک مشارکت کرده اند و شاهد افزایش مشارکتی ۲.۵ برابری خانوارها نسبت به مرحله اول کالابرگ هستیم و اکنون با اقبال خوبی مواجه شده ایم.

مرتضوی گفت که ۲۰۴ هزار خانوار اعتبار تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی در طرح کالابرگ را دریافت کرده اند و اگر استقبال ادامه داشته باشد مشوق های جدید را ترسیم خواهیم کرد و دهک های بعدی را نیز به این طرح کالابرگ الکترونیک اضافه می کنیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت