شما اینجا هستید

خبر مهم » سالخوردگی جمعیت یک بحران جدی است
گروه : خبر مهم

امید احمدی روز سه شنبه در جلسه جوانی جمعیت که با حضور روسای ادارات و کارشناسان در حوزه جمعیت برگزارشد اظهار داشت: کاهش فرزند آوری ریشه در باورهای غلط شعار ” فرزند کمتر زندگی بهتر” دارد که با الگو سازی صحیح و اقدامات جدی در جهت اصلاح این فرهنگ غلط ، خانواده ها را تشویق به فرزند آوری کنیم.

وی افزود: متاسفانه امروز در جامعه شاهد کاهش شدید میل به فرزند آوری در خانواده ها هستیم که ریشه این موضوع در ترویج باورهای غلط فرهنگی است.

احمدی در ادامه با بیان اینکه منابع انسانی مهم تریم بخش یک جامعه هستند گفت:همه دستگاه ها و ادارات در راستای تربیت و پرورش منابع انسانی به جهت دستیابی به جامعه ای پویا و بانشاط مسئول هستند.

وی تصریح کرد:مسئولین باید زمینه ها و بسترهای لازم جهت آگاهی خانواده ها و نسل جوان را فراهم سازند تا باعث انگیزه و امید و تشویق به فرزند آوری شود.

فرماندار رباط کریم در ادامه تاکید کرد: شبکه بهداشت با فراهم آوردن بستر در جهت آگاهی و کمک های مشورتی و حمایتی از خانواده ها و زنان شاغل و تشویق به فرزند آوری می تواند کشور را از بحران پیری جمعیت و باورهای فرهنگی غلط برهاند

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت