شما اینجا هستید

اقتصادی » ضرورت توجه به کمبود ماشین آلات معدنی در کشور

به گزارش پایگاه خبری پرستوها، غلامرضا نازپرور رئیس خانه معدن خراسان رضوی گفت : تولید ماشین آلات معدنی در کشور، به طور کلی نیازهای کشور را تامین نمی‌کند. بر اساس اعلام رئیس خانه معدن خراسان رضوی، غلامرضا نازپرور، تولید داخلی تنها حداکثر ۲۰ درصد نیاز کشور را پاسخگو است.

وی اظهار کرد : ورود ماشین آلات معدنی با هر سایز و ظرفیتی باید بدون هیچ محدودیتی انجام شود تا نیاز کشور به آنها برطرف شود. او همچنین به بخشنامه جدید واردات ماشین آلات معدنی اشاره کرد که تعداد ماشین آلات بر اساس حجم برداشت معدن مشخص شده است.

نازپرور مشکلات بروکراسی اداری در واردات ماشین آلات معدنی را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: که استعلامات قبل از واردات باید انجام شود تا مشکلات معدنکاران در گمرکات برطرف شود.

نازپرور با تأکید بر اینکه باید ماشین آلات معدنی به صورت استیجاری وارد کشور شوند،افزود :واردات ماشین آلات اجاره‌ای می‌تواند هزینه‌های بخش معدن را کاهش دهد. همچنین، وی به نیاز به توسعه تکنولوژی در صنعت معدن اشاره کرد و بیان کرد که با استفاده از تکنولوژی به روز، بهره‌وری در بخش معدن بالاتر است. اما او ابراز نگرانی کرد که در کشور، سوخت ماشین آلات به روز دنیا که یورو ۶ است، وجود ندارد و مجبوریم ماشین آلات با عمر ۵ سال ساخت را وارد کنیم.

رئیس خانه معدن خراسان رضوی با اشاره به حقوق دولتی معادن اعلام کرد که در سال جاری حقوق دولتی معادن دوبرابر شده است و این موضوع مشکلات را برای معدنکاران تشدید کرده است. او تأکید کرد که اگر هزینه تمام شده تولید بالاتر برود، رقابت با سایر کشورها سخت‌تر می‌شود.

درباره فراوری مواد معدنی و ایجاد کارخانه فراوری سیار در خراسان رضوی، نازپرور اعلام کرد : دستورالعمل ایجاد کارخانه فراوری سیار در حال آماده‌سازی است.
وی بیان کرد که کارخانه سیار برای معادن کوچک مقیاس استان بهترین راه حل است، زیرا عیار محصولات معدنی این معادن پایین است و حمل و نقل برای آنها گران است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت