شما اینجا هستید

اجتماعی » طرح زیست عفیفانه با شعار “زندگی و بالندگی”

دکتر احد فرامرز قراملکی، مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در نشست خبری آغاز دوره آموزشی مهارت‌های زندگی و بالندگی فرزندان دانش آموز که صبح امروز ۲۳ مردادماه با حضور جمعی از اصحاب رسانه در تالار شیخ طوسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، گفت: پس از مذاکراتی که با نهاد ریاست جمهوری مبنی بر ضرورت ارائه آگاهی‌ها و مهارت‌هایی برای والدین در تربیت زیست عفیفانه فرزندان انجام شد، اجرای این طرح با شعار «زندگی و بالندگی» کلید خورد.

وی مراد از بالندگی را رشد مستمر فرزندان توسط والدین ذکر کرد و افزود: در همین راستا نقشه عملیاتی بر اساس نیازسنجی چند وجهی طراحی و اجرا شد و پژوهشگران و استادان دانشگاه فردوسی مشهد، محققان بنیاد پژوهش‌های اسلامی دست به دست هم دادند تا یک نیاز سنجی چند وجهی ارائه دهند.

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ادامه خاطرنشان کرد: در گام بعدی پژوهش‌های وسیعی در خصوص تحقیقاتی که در غرب به ویژه درحوزه اخلاق فمنیستی در مورد مراقبت انجام شده، صورت پذیرفت و آورده این پژوهش‌ها طراحی و تدوین ۲۹ درسنامه با محوریت مهارت‌های والدین در بالندگی فرزندان بود.

وی با بیان اینکه برای این درس نامه‌ها ۲۹ سناریو توسط تیمی هنرمند در تهران ساخته شد و درسنامه‌ها تبدیل به درسنامه‌های چند رسانه‌ای شدند، گفت: این درس‌نامه‌ها در مرحله نخست برای ۱۰ هزار والدین در استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، اصفهان و یزد اجرا می‌شود و در مرحله بعدی به صورت ملی ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: درسنامه‌ها برای ۵۳ نفر که توسط آموزش و پرورش از سطح کشور معرفی شده اند در یک دوره تربیت مدرس سه روزه در محل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی ارائه خواهد شد.

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: افتتاحیه این مراسم ۵ شنبه ۲۶ مردادماه با حضور خانم خزعلی، معاون امور خانواده و زنان ریاست جمهوری، صحرایی، وزیر آموزش و پرورش و جمعی از اعضاء هیئت امنای بنیاد پژوهش‌های اسلامی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بسیار خرسندیم که شهر مشهدالرضا(ع) تبدیل به کانونی شده تا آموزش و پرورش از طریق این کانون بتواند برای تمامی والدین دوره‌های مهارتی را برگزار کند و تصمیم داریم علاوه بر استان‌های ذکر شده در سایر نقاط کشور نیز این دروه ها را ارائه دهیم.

قراملکی با بیان اینکه این دوره‌ها سنین دبستان و دوره نخست دبیرستان را در بر می‌گیرد، گفت: عقاید و آداب و رسوم مناطق مختلف کشور نخستین بخشی بود که در این دوره ها مورد توجه قرار گرفت و در این نیاز سنجی اصلی ترین بحث مطالعه عناصر بوم شناختی و زبانی بود همچنین به این مهم توجه شد هیچ ناسازگاری با عناصر اقلیمی و فرهنگی نباشد و همسویی مورد تاکید قرار گرفت.

وی به برخی از موضوعات این درسنامه‌ها اشاره کرد و گفت: عشق بی پایان والدین به فرزندان و جهت دهی این عشق به سمت بالندگی و سلامت آنان، ریشه درونی این بالندگی و سلامت، توانائی های درونی شگفت انگیز فرزندان، استفاده از توانمندی در سلامت و بالندگی، عفت و خود مراقبتی و… برخی از موضوعات این ۲۹ درسنامه‌ است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت