شما اینجا هستید

بین الملل » عربستان سعودی یک شهروند آمریکایی را اعدام کرد

عربستان سعودی یک شهروند آمریکایی را اعدام کرد. بیشوی شریف ناجی ناصیف، شهروند آمریکایی، در تاریخ ۲۶ ژانویه ۲۰۲۳ در عربستان سعودی اعدام شد. او به قتل وحشیانه پدر مصری خود محکوم شده بود. ناصیف در سال ۲۰۱۷ در عربستان سعودی دستگیر شد و در سال ۲۰۲۰ به اعدام محکوم شد. او در تمام مدت محاکمه خود بی گناه خود را اعلام کرد.

اعدام ناصیف با انتقاد سازمان های حقوق بشری مواجه شده است. آنها می گویند که او در یک محاکمه ناعادلانه محاکمه شد و حق وکیل داشتن را نداشت. سازمان دیده بان حقوق بشر گفت که اعدام ناصیف “نقض آشکار حقوق بشر” است.

دولت آمریکا نیز اعدام ناصیف را محکوم کرده است. وزارت امور خارجه ایالات متحده گفت که این اعدام “نقض آشکار حقوق بشر” است. دولت آمریکا همچنین گفت که این اعدام “پیام اشتباهی به سایر کشورها می فرستد”.

اعدام ناصیف روابط آمریکا و عربستان را پیچیده تر می کند. دولت بایدن در حال بررسی کاهش کمک نظامی به عربستان است، اما نمی خواهد ثبات منطقه را به خطر بیندازد.

عربستان سعودی یکی از کشورهایی است که بیشترین استفاده را از مجازات اعدام در جهان دارد. از سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۰۰۰۰ نفر در عربستان سعودی اعدام شده اند. بیشتر اعدامها برای جرایم مربوط به مواد مخدر یا تروریسم است.

اعدام ناصیف یکی از آخرین اعدام های یک شهروند خارجی در عربستان سعودی است. در سال ۲۰۱۹، عربستان سعودی یک شهروند پاکستانی را به دلیل جرایم مربوط به مواد مخدر اعدام کرد. در سال ۲۰۱۸، عربستان سعودی یک شهروند ایرانی را به دلیل جرایم مربوط به تروریسم اعدام کرد.

اعدام شهروندان خارجی در عربستان سعودی با انتقاد سازمان های حقوق بشری مواجه شده است. آنها می گویند که این اعدام ها نقض حقوق بشر است و عربستان سعودی نباید از مجازات اعدام برای شهروندان خارجی استفاده کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت