شما اینجا هستید

اقتصادی » قیمت اقلام اساسی و مصرفی مردم باید تا پایان هفته به قیمت مصوب برگردد
گروه : اقتصادی

محمدصادق معتمدیان در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: در شرایط فعلی، کنترل قیمت‌های بازار از اولویت‌های ما است.

استاندار خراسان رضوی در ادامه با اشاره به بروز گرانی در برخی کالاها افزود: اینکه به فاصله یک شبانه روز افزایش قیمت را در برخی کالاها مشاهده کنیم به هیچ عنوان قابل قبول نیست و این یک سودجویی است.

وی بر لزوم برخوردهای شدید با گران فروشان تاکید و عنوان کرد: نظارت‌ها در برابر گران فروشی زودتر تشدید پیدا کند، همچنین ظرفیت بسیج و دستگاه‌های گوناگون پای کار باشند و برخوردهای بازدارنده با گران فروشان فورا آغاز شود.

معتمدیان خطاب به گران فروشان و فروشندگان اقلام گوناگون در بازار اولتیماتوم داد و تصریح کرد: قیمت‌های اقلام اساسی و مصرفی مردم باید تا پایان هفته طی یک برنامه ضربتی به قیمت مصوب برگردد و در این خصوص هیچ کوتاهی در بحث نظارت‌ها پذیرفتنی نیست.

گفتنی است؛ در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت تامین نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی ارائه گردید که در نهایت با پیگیری‌های استاندار خراسان رضوی برای هر مورد از سطح ملی، تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

لازم به ذکر است؛ در ارتباط با بحث حمل گندم بنا شد تا زودتر سهمیه‌های استان در استان‌های مختلف بارگیری و حمل شوند.

شایان ذکر است؛ در ارتباط با سایر کالاهای اساسی مثل شکر، برنج و نهاده‌ها، بر اساس گزارش دستگاه‌ها در جلسه هم‌اکنون مشکلی وجود ندارد اما طبق دستور استاندار خراسان رضوی بنا شد تا پایان سال جاری ذخایر کلی کالاهای اساسی مدیریت شود تا کمبودی را شاهد نباشیم.

همچنین تاکید شد تا در حوزه اقلام و کالاهای اساسی مثل مرغ، ذرت، جو و موارد مشابه، اقدام نظارتی مشترک توسط سازمان صمت، تعزیرات حکومتی و سازمان جهاد کشاورزی صورت گیرد و در صورت نیاز از ظرفیت بسیج و سایر دستگاه‌ها برای تقویت امر نظارت استفاده شود.

قابل ذکر است؛ تصمیم بر این شد که به صورت مستمر نتیجه اقدامات در حوزه تامین کالاهای اساسی و اقدامات نظارتی به استاندار خراسان رضوی منعکس شود.

از طرفی هم با توجه به اینکه قیمت لاشه گوشت کاهش و قیمت گوشت افزایش داشته است، به صورت ویژه تاکید شد تا این موضوع در سطح شبکه بررسی و قیمت اصلاح شود.

گفتنی است؛ در بحث لبنیات هم بنا شد موضوع پیگیری شود و با متخلفین برخورد‌های قانونی لازم صورت بگیرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت