شما اینجا هستید

خبر مهم » مشهد خود را برای استقبال از ۱۰ میلیون زائر نوروزی آماده می‌کند

به گزارش پایگاه خبری پرستوها، یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در جلسه قرارگاه زیارت اظهار کرد: برای خدمت رسانی به زائران بارگاه منور رضوی، تمام امکانات لازم در حال فراهم شدن است و نشست هایی برای هماهنگی بیشتر و با موضوعات مشخص، در حال برگزاری است تا امکان بیشترین خدمت رسانی فراهم شود.
وی ادامه داد: بر همین اساس برنامه ریزی برای ارئه خدمت از تاریخ ۱۵ اسفندماه سالجاری تا ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲ در حال شکل گیری است که اوج حضور زائر در بازه های مختلف در نظر گرفته شده است؛ بر همین اساس تاریخ ۱۶ تا ۱۹ اسفند ماه و ۲۴ اسفند تا ۲ فروردین ماه قبل از آغاز ماه رمضان پیش بینی شده است و با توجه به قصد ۱۰ روزه برخی از زائران ، ارئه خدمت تا ۱۵ فروردین ماه در نظر گرفته شده است.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به موضوع تامین و توزیع مایحتاج مورد نیاز و ارزاق اساسی در این ایام، اظهار کرد: ظرفیت اسکان رسمی زائران در شهر مشهد حدود ۱۶۰ هزار اقامت شبانه شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، خانه مسافر و اقامت گاه های بومگردی است و لازم است تا سایر ظرفیت های اسکان نیز برای ارائه خدمت مد نظر قرار گیرد و برای آن برنامه ریزی شود.
او به حضور راهنمای زائر به صورت میدانی نیز اشاره کرد و گفت: بسیاری از زائران ممکن است در شهر دچار مشکلاتی شوند و نیاز است تا از ظرفیت راهنمای زائر در این خصوص به خوبی بهره برد و در این خصوص شهرداری در حال برنامه ریزی برای راهنمای زائر موتوری است.
نظری افزود: همچنین شماره تلفن ۳۷۰۴۵ برای راهنمایی تلفنی زائران در نظر گرفته شده است که در تماس از خارج استان نیاز به پیش شماره وجود دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت