شما اینجا هستید

اقتصادی » موسسه کیفیت رضوی و دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی با یکدیگر تفاهم همکاری امضا کردند
گروه : اقتصادی

حسین زمانی خادمانلو اظهار کرد: با توجه به لزوم تعامل بیشتر مراکز دانشگاهی و نهادهای مدیریتی برای تبدیل یافته‌های علمی دانشگاهی به ابزاری برای توسعه، این تفاهم‌نامه منعقده شد است. حسین زمانی ادامه داد: استفاده از يافته‌های پژوهشی در حوزه ارزيابی محصولات مشترک و سوق دادن پروژه‌های دانشجويی به سمت كاربرد در حوزه‌های مورد نظر موسسه كیفیت رضوی از مهم‌ترین مفاد این تفاهم‌نامه است.

سرمايه‌گذاری و مشاركت برای تجاری‌سازی يافته‌های پژوهشی
مدیرعامل موسسه کیفیت رضوی با اشاره به تعهدات موسسه کیفیت رضوی در قالب این تفاهم‌نامه نیز گفت: مقرر شد از ظرفیت اساتید و دانشجويان نخبه و فعال برای حضور در كارگروه‌های مختلف تصمیم‌سازی برای شناسايی نیازها و مشکلات موسسه کیفیت رضوی استفاده شود.
وی ادامه داد: سرمايه‌گذاری و مشاركت برای تجاری‌سازی يافته‌های پژوهشی دارای قابلیت و فراهم کردن زمینه ارائه دستاوردهای مشترک با دانشکده در نمايشگاه‌ها و همايش‌های مرتبط، از دیگر تعهدات موسسه کیفیت رضوی است.
زمانی درباره تعهدات دانشکده ریاضی نیز خاطرنشان کرد: بسترسازی برای ايجاد و توسعه فناوری در پروژه‌های تحت نظارت موسسه كیفیت رضوی، شناسايی و جذب نخبگان دانشجويی و هدايت آن‌ها در راستای تعامل با موسسه، افزايش پتانسیل طرفین به‌منظور رفع مسائل و چالش‌های موسسه، برگزاری كارگاه‌های آموزشی و رويدادهای مختلف در حوزه‌های مورد توافق، از جمله مواردی است که دانشکده ریاضی متعهد اجرای آن است. همچنین مقرر شد دانشکده ریاضی پس از شناسایی دانشجويان علاقمند به كار دانشجويی، كارآموزی و كارورزی، افراد توانمند را به موسسه كیفیت رضوی معرفی کند.

استفاده از علم ریاضی برای حل برخی مسائل حوزه‌های اجرایی
علیرضا سهیلی رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی نیز درباره اهمیت همکاری میان دانشگاه و بخش‌هایی اجرایی گفت: توسعه همکاری میان صنعت و دانشگاه باعث حل مشکلات حوزه‌های اجرایی می‌شود و از آنجایی رویکرد این دانشکده بر آموزش و پژوهش و همچنین توجه به اثرگذاری اجتماعی متمرکز شده، در هر جایی که علم ریاضیات بتواند موثر واقع شود، از توانایی‌های اساتید و دانشجویان نخبه برای رفع مشکلات استفاده خواهیم کرد.
وی ادامه داد: در همین راستا یکی از استادیاران دانشکده علوم ریاضی در قالب فرصتی مطالعاتی، همکاری‌ خود را با موسسه کیفیت رضوی آغاز و این موسسه از تخصص وی برای ساماندهی سایت و تحلیل برخی داده‌های مجموعه براساس نظریه گراف استفاده کرده است.
رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی با بیان این‌که مدل مذکور برای نخستین بار در موسسه کیفیت رضوی ارائه و استفاده شده است، تصریح کرد: این مدل قابلیت کاهش همپوشانی سوالات و کمتر شدن تعداد سوالات چک‌لیست را دارد.
وی ادامه داد: علاوه‌براین، دانشکده علوم ریاضی در قالب تفاهم‌نامه مذکور متعهد شده پایان‌نامه‌ها و پروژه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را به مسائل موجود در موسسه کیفیت رضوی همچون تحلیل داده سوق دهد. سهیلی افزود: امیدواریم این همکاری و تفاهم‌نامه، آغازی برای حل مشکلات حوزه‌های اجرایی از طریق استفاده از علم ریاضیات باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت