شما اینجا هستید

اجتماعی » میزبانی آستان قدس رضوی در ۹۰ موکب از زائران اربعین

بنیاد کرامت رضوی امسال نیز همچون سال‌های گذشته، پرچم‌دار و هماهنگ کننده خدمت‌رسانی خادمان و خادمیاران رضوی به زائران اربعین حسینی است و عزم خود را برای ارائه این خدمات جزم کرده است تا با عنایت امام رضا(ع)، تلاش خادمان و خادمیاران و مشارکت خیران و واقفان، بر شکوه اجتماع میلیونی زائران اربعین بیافزاید.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده در بنیاد کرامت رضوی، خدمات پیش‌بینی شده ویژه این ایام هم در داخل کشور و در شهرهای محل عبور زائران به سمت کشور عراق و هم در شهرهای کشور عراق برپا خواهد شد که در مجموع شامل ۳۵ موکب در داخل ایران و ۵۵ موکب در کشور عراق خواهد بود.

خدمات آستان قدس رضوی در داخل ایران

آستان قدس رضوی ارائه خدمت به زائران اربعین را در داخل کشور و از نقاط مرزی شرق و شمال شرق ایران آغاز می‌کند تا علاوه بر ایرانیانی که عزم سفر به کربلای معلی را دارند، زائران کشورهای همسایه نیز در مسیر عبور از ایران، از این خدمات بهره‌مند شوند.

در همین راستا ۳۵ موکب آستان قدس رضوی در استان‌های مختلف کشور برپا خواهد شد که تمامی مسئولیت آن، از برپایی تا تأمین مایحتاج و ارائه خدمت، بر عهده آستان قدس رضوی و کانون‌های خادمیاری استان‌های مختلف خواهد بود.

خدمات آستان قدس رضوی در کشور عراق

خدمت‌رسانی آستان قدس رضوی در داخل عراق نیز، به شکل حمایت از موکب‌های مردمی خواهد بود و بنیاد کرامت رضوی با تعیین مسئول و رابط برای هر یک از این موکب‌ها خدمات حمایتی خود را به آن‌ها ارائه خواهد کرد.

۲۴ موکب در کربلا، ۱۲ موکب در مسیر نجف به کربلا، ۵ موکب در نجف اشرف، ۳ موکب در سامرا، ۳ موکب در کاظمین، ۲ موکب در شلمچه و یک موکب در مسیر کاظمین به سامرا، موکب‌هایی در عراق هستند که از حمایت‌های آستان قدس رضوی در ارائه خدمت به زائران اربعین برخوردار خواهند بود.

این خدمات شامل تامین برنج و آب معدنی برای طبخ غذا و توزیع بین زائران است که با هماهنگی رابطان بنیاد کرامت رضوی در اختیار موکب‌های ذکر شده قرار داده خواهد شد.

اهمیت خدمات آستان قدس رضوی به زائران اربعین

خدمات آستان قدس رضوی به زائران اربعین حسینی، اقدامی ارزشمند و در خور تقدیر است. این خدمات، علاوه بر اینکه موجب تسهیل سفر و زیارت زائران می‌شود، پیام صلح، محبت و همبستگی را نیز به جهانیان مخابره می‌کند.

اربعین حسینی، بزرگترین اجتماع مذهبی جهان است و حضور میلیون‌ها نفر از شیعیان و غیرشیعیان از سراسر جهان در این مراسم، نشان از قدرت و نفوذ فرهنگ عاشورا در جهان است.

خدمات آستان قدس رضوی به زائران اربعین حسینی، گامی مهم در راستای گسترش فرهنگ عاشورا و ترویج پیام صلح و دوستی در جهان است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت