شما اینجا هستید

اقتصادی » پنج هزار فرصت شغلی در روستاهای خراسان رضوی تثبیت شد

علی رسولیان روز چهارشنبه در نشست تخصصی با جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) در محل استانداری خراسان رضوی به بررسی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و اقدامات انجام شده در این خصوص پرداخت و افزود: اقدامات سپاه امام رضا(ع) در راستای اشتغالزایی، تسهیلگری و اعتمادسازی بوده است.
وی با تاکید بر اجرایی شدن تفاهم‌نامه منعقده با سپاه امام رضا (ع) در چارچوب طرحهای اقتصاد مقاومتی استان و عملیاتی شدن طرحها در حوزه‌های دارای مزیت این‌ دهستان‌ها با محوریت اشتغال، تولید و توسعه برای منطقه گفت: معین‌های اقتصاد مقاومتی باید با رویکرد توسعه‌گرا برای پایدار شدن اقتصاد روستایی به عنوان یکی از اهداف الگوی مثلث توسعه اقتصادی- فرهنگی تلاش کنند که قرارگاه توسعه و آبادانی سپاه امام رضا(ع) به عنوان معین اقتصاد مقاومتی شهرستان صالح آباد تاکنون اقدامات مناسبی را انجام داده است.
جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا (ع) نیز در این نشست گفت: ایجاد اشتغال در مناطق روستایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، ایجاد فرصت‌های شغلی کوچک و مبتنی بر ظرفیت‌های خانوار به کاهش مهاجرت مردم از مناطق روستایی به حاشیه شهرها کمک خواهد کرد.
سرهنگ احمد واحدی افزود: هم‌اکنون نیز برنامه‌های متنوعی برای احیای قنوات و پرورش دام در خراسان رضوی در حال پیگیری است.
در این نشست مقرر شد، یارانه‌ای در قالب تسهیلات مربوط به کمک‌های فنی و اعتباری به طرح‌های اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با همراهی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پرداخت شود.
تاکنون یکهزار و ۲۵۷ طرح سرمایه‌گذاری در حوزه اقتصاد مقاومتی با سرمایه ۲۱۳ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۲۱۷ هزار نفر در خراسان رضوی تعریف شده و در دست اجرا است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت