شما اینجا هستید

اجتماعی » ۱۷۰ میلیون منبع دیجیتال در اختیار پژوهشگران قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری پرستوها به نقل از آستان نیوز، مهدی کریمی، توسعه منابع دیجیتال را در راستای دسترسی حداکثری پژوهشگران به تولیدات علمی داخل و خارج کشور عنوان کرد.
وی ایجاد زمینه دسترسی به ۱۰ میلیون منبع دیگر از طریق بستر مجازی را اقدامی عنوان کرد که با فعالیت کارشناسان کتابخانه دیجیتال سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی طی ۷ ماه از آغاز سال جاری به بار نشست.
کریمی، تأمین منابع جدید را از طریق منابع تولیدی سازمان، منابع فراهم آوری شده، مقالات داخلی و خارجی پایگاه‌های اشتراکی و … برشمرد یا عنوان کرد.
سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از سال ۱۳۹۰ با ایجاد کتابخانه دیجیتال برای دسترس‌پذیری محققان به منابع از طریق فضای مجازی تلاش کرده است و ثمره آن در حال حاضر مجموعه‌ای بالغ‌بر یکصد و هفتاد میلیون منبع دیجیتال است که از طریق کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی در بستر وب و ایستگاه‌های مطالعه دیجیتال در سراسر کشور ارائه می‌شود.
پژوهشگران در سراسر جهان برای دسترسی به منابع اطلاعاتی موجود می‌توانند از کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی به نشانی digital.aqr.ir دسترسی داشته باشند و از سامانه‌های موجود در این کتابخانه دیجیتال از قبیل خدمات تحویل مدرک، امانت دیجیتال، ایستگاه‌های مطالعه دیجیتال آستان قدس رضوی و یا کانال‌های ارتباطی سازمان در شبکه‌های اجتماعی بهره‌مند شوند.
شایان‌ذکر است محققان و پژوهشگران بیش از ۱۳۰ کشور از خدمات کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی در حال حاضر استفاده می‌کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری پرستوها | اطلاع رسانی اخبار اقتصادی بانک ارز سکه طلا بورس بسته معیشتی یارانه وام تسهیلات سیگنال اشتغال تولید صنعت فناوری استخدام بیمه قیمت