تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
نویسنده : مجتبی بشکنی
گروه خبر : اجتماعی
کد خبر : 2198
تاریخ : ۱۷ فروردین, ۱۳۹۷ :: ۱۵:۵۰
یادداشت: ارائه اینترنت بدون فیلتر به خبرنگاران معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با درخواست معاونت مطبوعاتی این وزارتخانه و پیگیری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با ارائه اینترنت بدون فیلتر به ۱۰۰ روزنامه‌نگار، موافقت کرد.

معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با درخواست معاونت مطبوعاتی این وزارتخانه و پیگیری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با ارائه اینترنت بدون فیلتر به ۱۰۰ روزنامه‌نگار، موافقت کرد. همچنین علاوه بر لیست صد نفره از خبرنگاران، از این پس برای خبرنگاران مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اینترنت بدون فیلتر ارائه می‌شود. بر این اساس، خبرنگاران می‌توانند در صورت نیاز تا پایان فروردین، نامه درخواست و مشخصات شناسنامه‌ای، همراه با نام رسانه و شماره همراه خود را به اداره خبرنگاران اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی ارسال کنند تا پس از احراز هویت و تایید فعالیت حرفه‌ای، جهت دریافت اینترنت بدون فیلتر معرفی شوند.

با این وجود توضیحاتی درباره ساز و کار انتخاب این خبرنگاران ارائه نشده است. به گفته اداره خبرنگاران اداره کل مطبوعات خبرنگاران می بایست احراز هویت شده و فعالیت حرفه ای آنها تایید شود اما تعریف فعالیت حرفه ای از سوی این مرکز مشخص نشده . به علاوه مشخص نشده اینترنت بدون فیلتر به صورت همراه در اختیار آنها قرار خواهد گرفت یا تنها به وسیله یک IP و بر بستر اینترنت ثابت به صورت اختصاصی و جداگانه خواهد بود. با همه این تفاسیر نمی توان پاسخی به این پرسش داد که آیا خبرنگاران در حال حاضر از روش های تغییر IP برای دسترسی به محتوای فیلتر شده استفاده نمی کنند؟

© 2019 تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری پرستوها محفوظ می باشد.