تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
نویسنده : مجتبی بشکنی
گروه خبر : اجتماعی, اقتصادی
کد خبر : 2209
تاریخ : ۲۴ فروردین, ۱۳۹۷ :: ۱۷:۵۹
امام جمعه مشهد مقدس: مسئله نوسان دلار قبل از تحریم‌ها هم بوده و مال امروز نیست امام جمعه مشهد مقدس گفت: مسئله نوسان دلار قبل از تحریم‌ها هم بوده و مال امروز نیست، منتهی قبل تحریم‌ها دولت آن را مدیریت می‌کرد و چون ما به منابع ارزی خود دسترسی داشتیم، وقتی تقاضا برای دلار بالا می‌رفت، دولت هم دلار بیشتری عرضه می‌کرد.

به گزارش پرستوها، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد اظهار کرد: بعد از 40 سال نشان دادیم که حرکت پیغمبر دوباره احیا شده و می خواهد ریشه استکبار را براندازی کند.

وی دلیل مشکلات داخلی کشور را، عداوت استکبار نسبت به پیامبر دانست و تاکید کرد: تا روزی که ما به پیامبر وابسته‌ایم و راه ایشان را در دنیا گسترش می‌دهیم و تمام معادلات استکبار جهانی را به هم می‌زنیم این دشمنی ادامه دارد لذا باید در این زمینه سنگربندی کنیم و در همه عرصه‌ها در مقابلش بایستیم.

علم‌الهدی با بیان اینکه ما در برابر همه مشکلات مملکت راه‌حل داریم و خدا راه را بر ما مسدود نکرده، اضافه کرد: اشتباه نوع اندیشه و سیاست‌گذاری‌های خودمان است.

امام جمعه مشهد با اشاره به مسئله قیمت ارز و دلار ادامه داد: مسئله نوسان دلار قبل از تحریم‌ها هم بوده و مال امروز نیست، منتهی قبل تحریم‌ها دولت آن را مدیریت می‌کرد و چون ما به منابع ارزی خود دسترسی داشتیم، وقتی تقاضا برای دلار بالا می‌رفت، دولت هم دلار بیشتری عرضه می‌کرد.

وی افزود: آمریکا به بانک‌های بین المللی گفته  که اگر منابع ارزی در اختیار ایران بگذارید ممکن است به دست نهادهایی مانند سپاه که از طرف آمریکا تحریم شده‌اند برسد  و فعال شوند لذا منابعشان را در اختیارشان قرار ندهید و معامله‌ای با آن‌ها نکنید.

علم‌الهدی تاکید کرد: قرار بود در جریان برجام این تحریم‌ها برداشته شود که نشد و از آن‌جا که محور اقتدارشان همین تحریم‌هاست، کوتاه نمی‌آیند، بنابراین ازآنجا که اگر دولت بخواهد ارز را مدیریت کند، به منابع ارزی دسترسی ندارد، باید تقاضای ارز را کاهش دهد.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه تقاضای ارز را از جانب بیماران، دانشجویان و کسانی که برای تفریح و یا کار ضروری می‌خواهند به خارج از کشور روند را نمی‌شود کاهش داد خاطر نشان کرد: آنجا که دولت می‌تواند تقاضا را کاهش دهد، معاملات سنگین و روابط تجاری مهم است.

وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری چند سال قبل این موضوع را پیش‌بینی کردند که ادامه تحریم‌ها ممکن است به کاهش ارزش پولمان بینجامد و مجلس هم تصویب کردند که دولت باید در مبادلات بین‌المللی با کشورهایی که رابطه تجاری دارد، دلار را از میان بردارد و با پول خود آن کشورها و پول ایران معامله کند.

علم الهدی با بیان اینکه بانک مرکزی خلاف سخن رهبری عمل کرد و فقط گفت‌وگو هایی بی‌نتیجه انجام داد یادآور شد: آنقدر که سر برجام لابی‌گری کردند، اگر سر فرمان رهبری لابی می‌کرند امروز دلار آمریکا در کشور ما مانند خود آمریکا ذلیل بود و ارزشی نداشت نه اینکه سرنوشت اقتصادی مردم به آن گره بخورد.

وی با اشاره به سخنان رئیس بانک مرکزی مبنی بر ایجاد این مشکل از جانب تلگرام و توطئه‌های خارجی بیان کرد: مگر شما نمی‌دانستید که  توطئه خارجی وجود دارد، چرا زودتر چاره‌جویی نکردید، رهبری هم با پیش‌بینی توطئه خارجی این دستور را دادند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه ظلم به رهبری و مظلومیت ایشان بی‌شباهت به مظلومیت موسی‌بن‌جعغر(ع) نیست، گفت: بر خلاف نسخه رهبری عمل میکنند و بعد هم که سرشان به سنگ می‌خورد گردن رهبری می‌اندازند، مصیبتش را هم باید مردمی تحمل کنند که ثروتشان در بانک‌ها آب می‌شود.

وی اضافه کرد: ما در این نظام رهبر داریم، وجود مقدس امام زمان ما را به این آقا واگذار کردند، برخلاف دستور ایشان می‌کنید و بعد  هم سایت‌های ضد انقلاب موضع‌گیری‌های رهبر را علت مشکلات اعلام می‌کنند و جوان‌هایی هم که درکی از انقلاب ندارند این اراجیف را باور می‌کنند.

© 2019 تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری پرستوها محفوظ می باشد.